Jak założyć szelki do koszuli? Instrukcja krok po kroku.

Zamówiłeś swoje szelki, ale po otrzymaniu przesyłki zachodzisz w głowę, jak zabrać się za ich założenie? A może dopiero zastanawiasz się nad zakupem i chcesz mieć pewność, że poradzisz sobie z ich używaniem?

Z tego artykułu dowiesz się, jak w prosty, szybki i bezproblemowy sposób raz na zawsze pozbyć się problemów z wychodzącą, pogniecioną i nieestetycznie wyglądającą koszulą.

A z uwagi na fakt, że w naszym sklepie internetowym możesz zakupić aż 2 modele szelek do koszuli, przygotowaliśmy dla Ciebie także 2 instrukcje. Zapraszamy!

Instrukcja zakładania szelek do koszuli – model Y-style (długi)

Wygląd tych szelek nie bez przyczyny wizualnie przypomina literę Y. Powstały one bowiem po to, aby ich zakładanie było jeszcze szybsze, prostsze i wygodniejsze.

Szelki do koszuli w wersji długiej mocuje się w 3 miejscach: przy koszuli, na wysokości kolana oraz bezpośrednio do skarpet. A cała czynność polega na wykonaniu tych 3 prostych kroków.

AQ0A2082

Krok 1:

Mocowanie do koszuli

Przypnij do niej 4 żabki znajdujące się w górnej części Twoich szelek.

Pamiętaj o rozłożeniu ich równomiernie. Tak, aby odpowiednio trzymały całą koszulę, jak również zapewniały Ci maksymalne poczucie komfortu.

Podpowiedź: tę czynność lepiej wykonywać, zanim koszula znajdzie się na ciele.

AQ0A2082

Krok 2:

Mocowanie do skarpet

Po założeniu koszuli przypnij do skarpetek 2 żabki znajdujące się w dolnej części Twoich szelek.

Postaraj się przypiąć je w połowie szerokości łydki
 
AQ0A2082

Krok 3:

Mocowanie do kolana

Na koniec wykorzystaj regulowany pasek znajdujący się na wysokości kolan.

Dopasuj go tak, aby wyeliminować ewentualne poluzowania i poprawić ułożenie całych szelek. Jego obwód powinien być maksymalnie 1 – 2 cm krótszy od obwodu Twojej łydki.

Instrukcja zakładania szelek do koszuli – model Y-style (krótki)

Budowa tych szelek to przede wszystkim ukłon w stronę osób na co dzień noszących nieco krótsze spodnie (np. 7/8). Ich konstrukcja sprawia bowiem, że pomimo odkrycia części skarpet (a czasami nawet łydek) – szelki do koszuli nadal pozostają całkowicie niewidoczne.

W przeciwieństwie do modelu long, szelki w wersji krótkiej mocuje się tylko w 2 miejscach: przy koszuli oraz bezpośrednio na wysokości kolan. Dzięki temu, podczas noszenia są praktycznie niewyczuwalne, a cała operacja ich założenia staje się jeszcze prostsza. Wymaga bowiem wykonania tylko 2 kroków.

AQ0A2082

Krok 1:

Mocowanie do koszuli

Przypnij do niej 4 żabki znajdujące się w górnej części Twoich szelek.

Pamiętaj o rozłożeniu ich równomiernie. Tak, aby odpowiednio trzymały całą koszulę, jak również zapewniały Ci maksymalne poczucie komfortu.

Podpowiedź: tę czynność lepiej wykonywać, zanim koszula znajdzie się na ciele.

AQ0A2082

Krok 2:

Mocowanie do kolana

Wykorzystaj regulowany pasek i umieść go na wysokości kolana.

Dopasuj go tak, aby Cię nie uciskał, ale jednocześnie uniemożliwił przemieszczanie się samych szelek.

Wystarczy, że opaska w obwodzie będzie mniejsza o około 1 – 2 cm niż Twoja łydka. Dzięki takiemu zabiegowi nie musisz obawiać się o to, że szelki zostaną podciągnięte do góry. Kolano skutecznie je zatrzyma.

Porada:

Pomimo zastosowania szelek, Twoja koszula i tak może mieć tendencję do wychodzenia – i to w najmniej odpowiednich miejscach (czyli z boku). Nie jest to jednak problem, z którym nie dasz sobie rady.

Wystarczy, że podczas zakładania szelek (w miejscu zapięcia zaczepów), złożysz materiał na zakładkę o szerokości około 1 cm. Dzięki temu zbyt szerokie boki koszuli zostaną zniwelowane i idealnie ukryte w spodniach.

A jeśli potrzebujesz więcej porad – zarówno związanych z naszymi szelkami, jak i dotyczących stylu – regularnie odwiedzaj nasz blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój koszyk

Poznajmy się!

Wejdź na stronę “o nas” i dowiedz się kim jesteśmy i jak możemy razem rozpocząć współpracę!

Produkty

Obserwuj nas!

.

Masz pytania?
Zadzwoń!
+ 48 608 307 111