Jak używać naszych produktów?

ShirtStays (ShirtGarters)

Jak założyć szelki do koszuli?

Przymocowanie szelek do koszuli jest bardzo proste. Wystarczy przyczepić materiał koszuli za pomocą czterech żabek, umieszczonych na końcu gumowych pasków. Dolną część zamocować należy na ¼ odległości od krawędzi koszuli. Oczywiście wartość ta jest wyłącznie orientacyjna, a szelki zamocować powinno się w takim miejscu, które da maksymalne poczucie komfortu podczas noszenia. Żabki najlepiej jest zapinać zanim koszula znajdzie się na ciele. Najwygodniej jest je zamocować, gdy koszula znajduje się na wieszaku lub luźno leży na płaskim podłożu.

Sposób na wychodzącą koszulę, mimo użytych szelek

Szerokie koszule mają tendencje do wychodzenia po boku ze spodni, nawet wtedy, gdy zastosowane zostały szelki. Nie jest to jednak problem nie do rozwiązania. Wystarczy w miejscu zapięcia zaczepów złożyć materiał na zakładkę o szerokości około 1cm. Dzięki temu zbyt szerokie boki koszuli zostaną zniwelowane i idealnie ukryte w spodniach.

 
Jak używać

Jak odróżnić szelki od siebie?

Szelki rozróżniamy na lewą i prawą. Łatwo jest je rozróżnić, ponieważ krótsza część zapinana jest z przodu, a dłuższa z tyłu, dzięki czemu łatwo jest rozpoznać, którą powinno się wybrać.

Jak używać

Rekomendowana siła naprężenia

To jak mocno naprężone są szelki nie jest wartością nadrzędną. Powinny być zapięte tak, aby koszula nie wystawała. Warto wziąć pod uwagę, że pierwszych kilka minut noszenia może przynieść drobny dyskomfort, podobnie jak założony zegarek czy biżuteria. Po chwili jednak ciało przyzwyczai się i uczucie to całkowicie zniknie. Szelki zaprojektowane zostały w taki sposób, aby dopasować je można było do wzrostu. Dlatego niezależnie czy masz 160cm wzrostu czy 200, będziesz miał poczucie, że stworzone zostały na miarę.

Jak używać

Model Straight (link do sklepu)

Ten model to najbardziej klasyczna i uniwersalna opcja, ponieważ pozwala na utrzymywanie w odpowiedniej pozycji zarówno koszuli, jak i skarpet. Składa się z czterech pasków, zakończonych po każdej stronie zaczepami w formie żabek. Można zakładać go na dwa sposoby, zależnie od preferencji:

  1. Równolegle – umieszczone po obu stronach żabki zapiąć należy z jednej strony do przodu koszuli, a z drugiej do przodu skarpet. Dwa pozostałe paski, przypiąć należy natomiast z tyłu koszuli i z tyłu skarpet.
  2. Na skos – przód koszuli połączony powinien zostać za pomocą żabek z tyłem skarpety oraz analogicznie tył koszuli z przodem skarpety.

Który sposób jest lepszy?

To jaki sposób wybierzesz zależy od Ciebie i tego, który z nich zapewni Ci większy komfort użytkowania. Z pewnością sposób na skos sprawia, że szelki utrzymują się stabilniej i dużo lepiej układają się na ciele.

Opaska może pomóc!

Warto także wiedzieć, że aby jeszcze silniej przyczepić szelki i sprawić, że będą perfekcyjnie dopasowane do nogi, można przewlec je przez opaskę.

Jak używać

Model Y-Style 

Wygląd tych szelek nie bez przyczyny wizualnie przypomina literę Y. Powstały po to, aby ich zakładanie było szybsze, prostsze i wygodniejsze. Model Y-style dzieli się na dwa typy: krótki i długi.

Wersja długa (link do sklepu) to model mocowany jest z boku nogi. Wystarczy przypiąć dwie żabki znajdujące się na górze do krawędzi koszuli, a pozostałą na dole klamerkę umiejscowić na górnej części skarpety. Dzięki temu rozwiązaniu masz pewność, że koszula pozostanie w spodniach, a skarpety nie zsuną się w trakcie chodzenia.

Jak używać

Wersja krótka (link do sklepu) również zakładany powinien być z boku. Jego górna część mocowana jest do koszuli, w dokładnie ten sam sposób, jak w przypadku wersji długiej. Różnica tkwi natomiast w jego dolnej części. Zakończenie modelu Short stanowi opaska, która umieszczona powinna zostać pod kolanem. Opaskę tę należy umiejscowić właśnie pod zgięciem i wyregulować jej szerokość, aby nie uciskała nadmiernie, ale mimo to uniemożliwi przemieszczanie się. Model ten powstał głównie z myślą o spodniach krótszych, na przykład tych o długości 7/8, przy których stosowanie Y-style Long jest niemożliwe.

Regulacja obwodu opaski

Nie należy zbyt mocno zaciskać opaski. Wystarczy wyregulować ją tak, aby w obwodzie była mniejsza o około 1 do 2 centymetrów niż łydka, w miejscu przypięcia, które znajduje się pod kolanem. Nie musisz obawiać się o to, że szelki zostaną podciągnięte do góry. Kolano zatrzyma szelkę, dzięki czemu nie będzie się ona przemieszczać.

Jak używać

SocksGarters (link do sklepu)

 

Jak używać?

Podwiązki do skarpet to rozwiązanie, które gwarantować ma utrzymywanie się ich górnej części na miejscu. Ich używanie jest jeszcze łatwiejsze niż używanie szelek do koszuli. Podwiązkę należy zapiąć pod kolanem i ustawić jej obwód. Warto pamiętać, aby nie zaciskać zbyt mocno, ponieważ wywoła to dyskomfort podczas noszenia. Obwód o szerokości ok. 1-2cm mniejszej niż łydka w miejscu przypięcia, będzie idealnym rozwiązaniem. Dolną część należy natomiast przypiąć, za pomocą żabek, z jednej strony do podwiązki, a z drugiej strony do górnej części skarpetki. Najlepiej ten element zamontować po zewnętrznej stronie łydki. Dzięki temu zabiegowi, szelki będą wygodne, a ich noszenie nieodczuwalne.

Regulacja pionowa

Warto jest także wspomnieć, że nasze szelki jako jedyne na rynku, wyposażone zostały w regulację pionową, dzięki czemu niezależnie od budowy Twojej łydki, a także od długości skarpet, możesz dopasować je idealnie do swoich potrzeb.

Jak używać

Sleeve Garters (link do sklepu)

 

Jak odpowiednio założyć opaskę?

Opaski do koszuli, powstały po to, aby rozwiązać problem ciągle obsuwających się rękawów. Ich zakładanie polega na nałożeniu elastycznej opaski na ramię, nieco powyżej łokcia, a następnie dopasowanie obwodu do swoich potrzeb. Najlepiej, aby obwód był 1-2cm mniejszy niż szerokość ramienia w tym miejscu. Zapewni to, że opaska nie będzie się zsuwać, rękawy koszuli pozostaną na swoim miejscu, a komfort użycia zostanie zachowany.

Dopasowanie długości rękawa

Następny krok to ustalenie długości rękawa. Wystarczy podsunąć nadmiar materiału nad opaskę, a utrzyma się on tam tak długo, jak tego potrzebujesz. Jeśli lubisz podwinięte rękawy, ale często opadają one już po chwili, możesz zwinąć rękaw koszuli razem z opaską, a efekt będzie znacznie trwalszy.

Jak używać

Szelki (link do sklepu)

 

Jak dobrać odpowiednie szelki?

Szelki dostępne są w naszym sklepie w dwóch wariantach, dobieranych zależnie od upodobań.

Pierwszy typ – klasyczny, zapinany na żabki. Wystarczy przypiąć dwa zaczepy z przodu i dwa z tyłu spodni, a następnie wyregulować długość pasków. Zamykany regulator zastosowany w szelkach, pozwala na szybkie i wygodne dostosowanie długości szelek. Żabki są bezpieczne, ponieważ ich wypełnienie jest plastikowe, dzięki czemu nie tylko są trwalsze, ale także chronią materiał koszuli przed zniszczeniem.

Jak używać

Drugi typ to szelki zapinane na guzik. Szelki te z pozoru wyglądają podobnie do modelu klasycznego, ale zakończone są skórzanymi oczkami. Do zestawu dodawane są natomiast guziki, które należy przyszyć do wewnętrznej strony spodni, a następnie dopiąć do nich paski od szelek. Te model również posiada regulator pozwalający na sprawne dopasowanie długości.

Jak używać

Jak obchodzić się z drobnymi elementami w naszych produktach?

 

Żabki

Zaczepy, które służą nam najczęściej to właśnie żabki. Aby mieć pewność, że materiał, który pomiędzy nie wkładasz, będzie bezpieczny, należy umieścić go po otwarciu żabki, między białymi plastikowymi zabezpieczeniami wypełniającymi, w kształcie ząbków. Tworzywo, z którego stworzone są te elementy sprawi, że niezależnie od tego jak dużo się ruszasz, materiał pozostanie w stanie idealnym.

Jak używać

Regulatory

W naszej pracy stosujemy dwa sposoby na regulację długości: a) regulatory metalowe, które wyglądem przypominają mały zawias. Przytrzymują one materiał, aby zablokować możliwość przesuwania. Regulowanie z ich pomocą jest bardzo proste. Należy je otworzyć, przesunąć gumę wedle uznania, a następnie zamknąć. b) regulatory bieliźniane – znane wszystkim bardzo dobrze, m.in. z biustonoszy. Wystarczy przytrzymać regulator dłoni, a materiał przeciągnąć wedle potrzeb na tyle daleko, na ile jest to konieczne.

Jak używać

Zapięcia

Stosowane przez nas zapięcia to tzw. zapięcia motylkowe, wystarczy nałożyć jedno na drugie. Są one wykonane z trwałego materiału, a oprócz tego zapewniają pełną wygodę użytkowania i wyglądają bardzo estetycznie.

Jak używać

Wybór jest tylko jeden

Polecane 

Obserwuj nas!

.

Masz pytania?
Zadzwoń!
+ 48 608 307 111