Jak używać

Shirt Stays (Shirt Garters)

 

Samo przypięcie do koszuli nie jest problematyczne, wystarczy żabką przytrzasnąć materiał. Sprawdzonym i zarazem najlepszym miejscem na mocowanie szelek jest 1/4 odległości od krawędzi koszuli. Najwygodniej przypina się je, kiedy koszula jest jeszcze na wieszaku lub położona na płasko. Po założeniu koszuli możesz doprecyzować miejsce przypięcia, przesuwając żabki tak, by znaleźć ułożenie, w którym będziesz się czuć jak najbardziej komfortowo.

 

 

Czasami koszula u dołu jest zbyt szeroka, przez co pomimo zastosowania Shirt Garters na zewnątrz wychodzą nam jej boki. W takiej sytuacji wystarczy w miejscu zapięcia zrobić zakładkę z materiału na szerokość około 1cm. Przy czterech zapięciach takie rozwiązanie da nam kilka centymetrów mniej w obwodzie niwelując tym samym efekt zbyt szerokiej koszuli.

Model Straight

Prosty, standardowy wzór shirt stays, jest zarówno najbardziej znany na świecie, jak i najprostszy w użyciu. Jego największą zaletą jest to, że można dopasować go do noszenia zarówno równolegle na wprost, jak i na skos. Drugie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze i przede wszystkim mniej widoczne. W skład zestawu wchodzą cztery elastyczne paski łączące ze sobą koszulę i skarpety oraz dwie regulowane opaski pod kolana. Proponowany dla osób, które przez większość czasu siedzą, np. w biurze, czy w samochodzie – ze względu na możliwość regulacji napięcia osobno przodu, jak i tyłu.

 

Model Y-Style

To połączone w jeden element dwie szelki proste, dające wizualnie wzór litery Y, co zwiększa wygodę i szybkość zakładania. Wariant ten w niczym nie ustępuje modelowi straight. Jedna różnica pomiędzy nimi polega na tym, że przy Shirt Stays Y-style należy zwrócić uwagę na to, by z przodu koszuli zapiąć krótszy, a z tyłu dłuższy pasek, najdłuższą stroną do skarpety - należy rozróżnić wtedy prawą i lewą szelkę. Opaski pod kolana przytrzymujące całość przy ciele są w zestawie. Z propozycją dla bardziej aktywnych osób w ciągu dnia i wieczorami.

 

Model Y-Style Short

To jedno z ciekawszych rozwiązań, które znajdziesz tylko u nas. Jest to młodszy brat modelu Y-style, od którego różni go jedynie długość. Również tutaj należy zwrócić uwagę na lewą i prawą stronę, aby Shirt Stays założyć tak, by krótszy element był z przodu, a dłuższy z tyłu. Opaski pod kolana połączone są bezpośrednio z szelkami, posiadają regulację i są odpinane. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób aktywnych, które ze względu na długość spodni, nie mogą przypiąć podwiązek do skarpet.

 

Sleeve Garters

 

Obsługa

 
Proste w zastosowaniu Sleeve Garters spełniają dwie funkcje: pozwalają dopasować długość rękawa koszuli do odpowiedniej, a po zdjęciu marynarki dodadzą oryginalnego, odrobinę awangardowego stylu. Opaskę zakładamy na przedramieniu, nieznacznie powyżej łokcia. Następnie regulujemy naprężenie opaski czyli obwód, który zazwyczaj wynosi 1-2 cm mniej, niż obwód ramienia w tym miejscu. Pozostaje jedynie ustalić całkowitą długość rękawa, wyciągając nadmiar materiału nad opaskę. Można również podwinąć rękaw, zawijając go razem z opaską, dzięki temu unikniemy ciągłemu poprawiania go, kiedy opadnie.

 

Kolory

Warto pamiętać, że dobrze dobrane kolorystycznie opaski (zarówno do samej garderoby jak i noszonych dodatków, którymi mogą być oprawki okularów, krawat, mucha, pasek czy szelki) będą świetnie komponować się w całość. Rezygnując z innych dopełnień na rzecz Sleeve Garters, przyciągniemy uwagę, a przy okazji przełamiemy monotonię koloru koszuli. 

 

Socks Garters

 

Zastosowanie

Choć współczesne skarpety w większości przypadków wyposażone są w ściągacze, to te nie zawsze spełniają swojej rolę w stu procentach – zwłaszcza, jeśli dużo się ruszamy. Tu z pomocą przychodzą Socks Garters. Ich użycie jest bardzo proste, a po paru minutach zapominamy że w ogóle mamy je na nodze. Podwiązkę zapinamy pod kolanem lub niżej na łydce, na tyle ściśle, by się nie zsuwała, a jednocześnie nie utrudniała krążenia, zazwyczaj około 1-2 cm mniej, niż wynosi obwód łydki w tym miejscu. Następnie łączymy je szeleczką ze skarpetką i zapominamy o wystającej spod spodni łydce lub pofałdowanej skarpecie.

 

Funkcjonalność

Socks Garters składają się z przyjemnej w dotyku gumy, mocnego zapięcia, regulatora wraz z regulowaną szeleczką. Pozwoli nam to dopasować podwiązki do obwodu łydki oraz wysykości, zależnie od długości skarpet. Luksusowa, jednocześnie budżetowa wersja zagranicznych odpowiedników - z naturalną skórą na wierzchu i przyjemną skórą welurową od spodu. Pewne i trwałe zapięcia przytrzymają zarówno cieńsze jak i grubsze skarpety.

 

Szelki

 

Użycie

Szelki dostępne w dwóch wariantach. Jeden to zapinane klasycznie na żabki (dwie z przodu i dwie z tyłu). Zapięcia posiadają plastikowe wypełnienie, zwiększające trwałość zapięcia oraz chroniące przez zniszczeniem materiału.
Klasyczną alternatywą są szelki zapinane na guzik, za pomocą skórzanych oczek. Wystarczy przyszyć do wewnętrznej strony spodni guziki dołączone do zestawu.
Zamykany regulator zastosowany w szelkach, pozwala na szybkie i wygodne dostosowanie długości szelek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl