FAQ
Czy coś w modzie męskiej poszło nie tak?

Przecież to nie jest wynalazek XXI wieku, on był zawsze, w każdej epoce mody od lat XX, tylko ukryty pod ubraniem.

Na wstępie ujmę, że zgadzam się z tezą, że w modzie męskiej coś poszło nie tak, gdyż moim zdaniem stroje męskie coraz bardziej przypominają damskie, a czasem ciężko je nawet odróżnić.

Natomiast podwiązki do koszul nie mają z tym nic wspólnego, bo ich zadaniem nie jest kreowanie mody, ani nawet bycia częścią niej. Ich zadanie tak naprawdę jest genialnie proste, mają trzymać koszulę, aby ta nie wychodziła ze spodni - przy czym zadanie to spełniają idealnie. Moje (i znam wiele osób, które mają podobne) osobiste odczucia co do podwiązek są takie, że nie wyobrażamy sobie dzisiaj założyć koszuli, bez przypiętych do niej podwiązek. Wiele osób z bliskiego otoczenia było sceptycznie nastawionych na działanie tego produktu, w myśl o ograniczenia komfortu, skuteczność działania czy inne, ale większość zmieniła zdanie.

Dużo osób porusza kwestię męskości podczas użytkowania podwiązek, że jest to nie na miejscu, bo mężczyźnie nie przystoi, że podwiązki zarezerwowane są tylko dla kobiet. Uważam, że wiąże się to ze złym wyedukowaniem, po pierwsze: czym są podwiązki i do czego służą, po drugie: mylenie podwiązek z pasem do pończoch, po trzecie: często też używanie niepotrzebnych i błędnych skojarzeń z artykułami erotycznymi.

Czy dziś jest jeszcze miejsce na takie akcesoria? 

Tak, jak najbardziej wręcz powiedziałbym, że to najlepszy możliwy do tego czas ponieważ produkty te są łatwo dostępne, gdzie jeszcze kilka lat temu nie było ich gdzie kupić, można było je zrobić samemu, ale niewiele osób o nich wiedziało, zostały zapomniane. Dodatkowo kiedy zauważamy pewien trend, że mężczyźni zaczynają się coraz lepiej ubierać, dbać o siebie, a nawet jeśli nie, to zaczynają nabierać świadomości o swoim wyglądzie, ubiorze czy problemach z nim związanych i następną koszulę którą kupi, będzie bardziej dopasowana, jeżeli to nie wystarczy to pójdzie do krawcowej i ją zwęzi żeby nie wisiała na nim jak worek. Na koniec założy podwiązki, żeby w łatwy sposób uniknąć tworzenia się nieeleganckiej fałdy materiału zwisającej nad spodniami. Wystarczy przyjrzeć się niemal każdemu mężczyźnie, który w danym momencie jest w koszuli i spodniach, gdzie w większości przypadków jest to po prostu niechlujne, a ja nie chcę się do nich zaliczać osobiście uważam podwiązki za bardzo męskie, na pewno bardziej niż niedbalstwo o swój wizerunek.

Ja jednak stawiam tezę, że skoro problem istnieje - czyli wychodząca koszula ze spodni i konieczność ciągłego jej poprawiania, czyt. wkasania jej z powrotem, często podczas najprostszych czynności, np chodzenie, nie wspominając już o tańczeniu czy ciągłym wstawaniu i siadaniu, czy wiele, wiele innych, a tak jest w moim i nie tylko moim przypadku - to powinno znaleźć się dla niego rozwiązanie, tutaj w postaci podwiązek, które podkreślę raz jeszcze sprawują się znakomicie. A nawet najbardziej dopasowana koszula i tak wyjdzie ze spodni, nie pomoże jej wszyta w gurt spodni guma (wręcz utrudni nawet jaj poprawianie). Istnieje kilka rozwiązań jeszcze, ale żadne nie jest tak uniwersalne i wygodne.

Produkty są sprzedawane w kompletach czy na sztuki?

Produkty sprzedawane są w kompletach, tzn, po dwie (lewą i prawą) podwiązki do koszuli, skarpet i opaski na rękę. Pozostałe produkty sprzedawane są na sztuki.

Czy opaski na rękawy i pod kolana tamują dopływ krwi?

Aby odpowiedzieć w pełni rzetelnie i merytorycznie na postawione pytanie musielibyśmy przedstawić wyniki badań lub chociaż opinię odpowiedniego specjalisty. Możemy jedynie odpowiedzieć, że nie powinny one tamować krążenia w żaden znaczny sposób, sami testujemy nasze produkty i osobiście nie odczuliśmy żadnego dyskomfortu z tym związanego. Podpowiem, że wg naszej opinii opaska na łydce powinna mieć dokładnie 1-2cm obwodu mniej niż łydka, tzn. na przykładzie łydka ma 33cm, opaska 32 cm – to powinno wystarczyć. Jeżeli natomiast zauważysz coś niepokojącego oczywiście zalecamy zaprzestanie użytkowania podwiązek lub przerzucenie się na model długi zapinany do koszuli i skarpet oraz proszę nas o tym poinformować.

Czy produkty są objęte gwarancją?

Tak, nasze produkty posiadają 2 letnią gwarancję, szczegóły w zakładce ostrovski.pl/reklamacje-i-zwroty

Czy opaski pod kolano wchodzą w skład zestawu Shirt Stays?

Tak, opaski pod kolano są w zestawie z podwiązkami Shirt Stays Ystyle oraz Straight, w Ystyle Short stanowią one bezpośrednio część produktu.

Jak rozpoznać podwiązkę lewą i prawą w Ystyle i w Ystyle Short?

Jeżeli przyłożymy do siebie obie podwiązki, zobaczymy, że elementy które przypinamy do koszuli różnią się delikatnie długością. Krótszą stroną przypnij do koszuli z przodu, dłuższą z tyłu, po dobrym rozpoznaniu samo wyjdzie, która jest lewa lub prawa.

Czy mogę kupić szelki w sklepie stacjonarnym?

Nie posiadamy sklepu stacjonarnego, ani siedziby otwartej w stałych godzinach, dla tego jedynym preferowanym przez nas sposobem dostarczenia produktów jest wysyłka.

Czy można zamówić produkt indywidualny?

Tak, świadczymy również zamówienia indywidualne, możesz wtedy sam wybrać lub skomponować produkt lub zestaw, z dostępnych materiałów lub wariantów. Wystarczy napisać do nas maila.

Czy można domówić tylko część produktu?

Tak, można domówić elementy np dodatkowe opaski, same regulatory czy żabki itp. Jeżeli coś w produkcie uległo uszkodzeniu, napisz do Nas i sprawdź, czy jest na gwarancji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl